Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu

Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu

Müdürün Mesajı


Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu 4 Temmuz 1995 tarihinde 95/7044 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Marmara Üniversitesi bünyesinde rektörlüğe bağlı olarak kurulmuş Türkiye'de Finans alanında eğitim veren ilk 4 yıllık okuldur. İlk mezunlarını 2000 yılında veren Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu (BSY), Bankacılık, Sermaye Piyasası, Sigortacılık ve Aktüerya olmak üzere 4 bölümde sektöre teorik ve uygulamaya dönük bilgilere sahip nitelikli uzmanlar ve yönetici adayları yetiştirmektedir.

Yüksekokulumuzda dersler alanında seçkin bir akademik kadronun yanı sıra teoriyi tamamlayan uygulamalara da hâkim olunması amacıyla finans sektörünün deneyimli yöneticileri ile desteklenmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin sektörü ve sektörde kendi yetkinliklerine dair keşiflerini gerçekleştirmeleri için 4 haftalık zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır.

Yüksekokulumuzda amacımız ulusal ve uluslararası alanda uzmanlık alanlarında ortaya çıkan yenilikleri izleyerek, yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen ve takım çalışmasının öneminin farkında olan eğitimci kadrosuyla üreten, araştıran, sorgulayan, yeniliklere açık, analitik düşünebilen, güçlü teorik alt yapıya ve uygulamaya yönelik donanıma sahip rekabetçi yönetici adayları ve nitelikli uzman yetiştirmektir.

Küresel dünyanın oyuncuları olmaları yönünde bilgi ile donatılan öğrencilerimizin sosyal yaşamlarını da kaliteli kılmalarını sağlamak için sportif ve sanatsal etkinliklere de akademik ve yönetici kadromuz gereken desteği sağlamaktadır.

Tüm bu çabaların sonucu olarak bu güzel ülkeyi layık olduğu yerlere taşıyacağına inancımız tam olan, omuzlarındaki bu ağır fakat değerli sorumluluğun farkında, sağlıklı ve donanımlı öğrencilerimiz ve mezunlarımız ile mutlu ve başarılı yarınlara imzamızı atacağımıza inancım tamdır.

 

Prof. Dr. Özgür ÇATIKKAŞ

Müdür

Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu tarafından en son 31.10.2017 12:05:21 tarihinde güncellenmiştir.