Mezunlar

Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları ve Mensupları Derneği

(BSYMED)

 

Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede seçkin öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunlarıyla Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından bir olmayı başarmıştır. Okulumuz gerek akademik kadrosu gerekse mezunları ve öğrencileri ile birlikte adeta bir aile ortamında eğitim ve öğretim hayatını sürdürmektedir. Bu güzel ortamın daha da güzelleştirilip, mezunlar ile mensuplar arasında sıcak ve samimi bağların oluşturulması adına 2007 Yılında yüksekokulumuz bünyesinde “ Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu  Mezunları  ve  Mensupları  Derneği (BSYMED) kurulmuştur.

                 Tüzel kişiliğe sahip olan derneğimizin en temelinde birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan “BİZ” olgusunu oluşturmak ve yaşatmak vardır. Oluşturulan “BİZ” olgusuyla yüksekokulumuzun isminin yücelmesine katkıda bulunmak ve bütün BSY mezunlarının ve mensuplarının tek çatı altında sinerji oluşturmasını sağlamaktır.

                  Derneğimiz;  Yüksekokul mezunları ve mensupları arasındaki dayanışmayı sağlamak ve arttırmak için belirli periyotlarla, değerli hocalarımızın da katılımıyla “Geleneksel Brunch Günleri” düzenlemektedir. Ayrıca her yıl eğitim ve öğretim yılının sonunda, yüksekokulumuz önünde, son sınıf arkadaşlarımızın mezun olacağı günlerde canlı müzik eşliğinde “Dondurma ve Baklava Günü” organize etmektedir. Derneğimiz  “CV Deposu” oluşturarak tarafımıza gelen iş ve staj ilanlarını yeni mezunlar ve öğrencilerle paylaşmaktadır. Bu sayede istihdama da olumlu katkılar yapmaktadır.

                   Derneğimiz, şeffaf, paylaşımcı, katılımcı ve sosyal sorumluluk sahibi bir yönetim anlayışı ile ülkemizin saygı duyulan, tanınan ve ön önde gelen mezunlar derneği olmak, vizyonuna sahiptir. Bilindiği gibi BSYMED ve benzer nitelikte kurulmuş olan dernekler gönüllülük esasına dayalı kuruluşlardır. Dolayısıyla amaçlarımız doğrultusunda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini, maddi ve manevi desteklerini esirgememesini, “BİZ” olgusundan ve anlayışından vazgeçmemelerini ümit eder, bütün Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Mezunları ve Mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

Recep ACAR

Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu

Mezunları ve Mensupları Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

E-posta: recep.bsymed@gmail.com


Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu tarafından en son 14.03.2020 15:44:18 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM