Bankacılık

Bankacılık Bölümü, finans sektörünün ihtiyacı olan ve özellikle bankacılık sektörü ile para piyasalarının işleyişi ve mevzuatı konusunda bilgi sahibi olan uzman ve üst düzey yönetici yetiştirmeyi heseflemektedir. Yüksekokulumuz kurulduğu günden bugüne Bankacılık konusunda lisans eğitimi(4Yıllık) veren tek yükseköğretim kurumudur. Bankacılık bölümünü tercih eden öğrenciler " Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi" tarafından merkezi sınavla seçilmektedir.

          Bölümümüzde, 4 yıllık lisans eğitiminin ilk iki yılında öğrencilere yoğun ekonomi, istatistik, finans, yönetim, hukuk, matematik derslerini yanı sıra bankacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu uzmanlık alanlarına yönelik derslere de yer verilmektedir. Ayrıca Bankacılık Bölümümüz, sektörün tüm işlevleri, hizmet türleri, temel ilkeleri detaylarıyla verilmekte; yalnız Türkiye'de değil daha ileri veya az gelişmiş ülkelerdeki bankacılık sistemlerinin uygulamalarına kolayca adapte olunabilecek biçimde öğrenciler hazırlanmaktadır.

          Bu amaçla dersler deneyimli akademisyenlerin yanında sektörden yetişmiş yöneticiler ve uzmanlar tarafından verilmektedir. Bu nedenle öğrenciler, eğitim süresince yeterli teorik ve uygulamaya yönelik altyapıyla donatılmış olarak mezun olmaktaıdır.

          Bu çerçevede Bankacılık Bölümü mezunları, sektörün ihtiyacı olan teorik ve teknik altyapılarıyla nitelikli eleman olarak reel ve finans sektöründe ve ayrıca geleceğin akademisyenleri olarak yüksek eğitim kurumlarında yerlerini almaktadır.


Bu sayfa Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu tarafından en son 14.03.2020 15:53:54 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM